Skip to content

Säkpolvetare-tävlingsorganisationens kontaktuppgifter

Säkpolvetare 2020

För Säkpolvetare-tävlingens praktiska arrangemang svarar Reservistförbundets byrå, vars kontaktuppgifter är:

Reservistförbundet rf

Döbelnsgatan 2
00260 Helsingfors
(09) 4056 2040
toimisto@reservilaisliitto.fi
www.reservilaisliitto.fi

För Reservistförbundets och Finlands Reservofficersförbunds tävlingsorganisationer på landskapsnivå svarar tävlingsledarna och deras kontaktuppgifter är:

Södra Tavastland
Seppo Kopra
+358 503 582 857
seppo.i.kopra@gmail.com

Södra Karelen
Veli-Matti Kesälahti
+358 400 012 989
velimatti.kesalahti@gmail.com

Södra Österbotten
Arto Mäkipelto
+358 400 611 661
arto.makipelto@kurikka.fi

Helsingfors
N.N.

Kajanaland
N.N.

Mellersta Österbotten
Sami Salmu
+358 443 824 129
sami.o.salmu@gmail.com

Mellersta Finland
Panu Moilanen
+358 505 427 316
panu.moilanen@jyu.fi

Kymmenedalen
N.N.

Lapland
Annukka Kurvinen
+358 456 314 635
annukka.kurvinen@rovaniemi.fi

Birkaland
Jorma Suonio
+358 503 302 078
jorma.suonio@tampere.fi

Norra Karelen
Antti Eteläpää
+358 505 255 585
antti.etelapaa@joensuu.fi

Norra Österbotten
N.N.

Norra Savolax
N.N.

Päijänne-Tavastland
Janne-Pekka Juutilainen
+358 440 900 167
j-p.juutilainen@phnet.fi

Satakunta
Jari Multisilta
+358 400 935 359
jari.multisilta@gmail.com

Stor-Savolax
Tommi Oksanen
tommiox@outlook.com

Nyland
N.N.

Egentliga Finland
Hannu Lahti
+358 505 125 049
hannulahti1@gmail.com

Search